Visitor Counter by Digits

Blog

Rozhovor REPORT 1-2/2008

Posted by dan022 at January 24, 2008 10:12am, 0 comments
Zimní dvojčíslo časopisu REPORT přineslo rozhovor se mnou s vtipným titulkem "Někdo zpívat musí." To sedí...  (bravo Romane! :-). Celý rozhovor byl redakcí bohužel opět vykrácený, proto přikládám mojí původní plnou verzi. Čtěte zde: REPORT - interview
> 1. Jaké jsou plány 2Wings do nového roku? Po úspěšném spuštění oficiálního webu W2, MySpace a vydání dvou CD - EP Information   Overdose (klip) a v červnu 2007  celé CD Overseas Pilots, připravujeme natočení druhého klipu k debutovému CD (na píseň Alan Freed) a samozřejmě taky novou desku. Materiál vzniká právě v těchto dnech. Točit by se mělo v dubnu nebo v květnu ve studiu 3bees. Po natočení plánujeme koncerty a letní festivaly.
> 2. Jak se dařilo mezi posluchače šířit CD Overseas Pilots a proč ho nevydala žádná větší firma, měl jsi o to vůbec zájem? Chacha! Dobrá otázka! Ale jo, měl – samozřejmě - i neměl. Všichni přece víme, o čem a jak to tady je. Potýkají se se mnou a já s nimi už od roku 1995, kdy jsme vydali s Tichou Dohodou album La Décadance. Ovšem aby se neřeklo, obešel jsem minulý rok s EP Information Overdose a klipem všechny naše „majors“ (Sony/BMG, Warnery, Universal, EMI – dokonce i Supráč!), ale nikdo z nich neprojevil „obchodní“ zájem. Jejich oficiální stanovisko vesměs bylo, že se jim to prý sice líbí, ale že tomu „nevěří“, respektive, že neumějí takovýto „produkt“ (jak oni říkají hudbě) prodat. Co vydávají a jak se jim to daří prodávat všichni víme – ať si na to každý udělá svůj názor. Jim přeju hodně obchodního štěstí do dalších let…:-) My používáme internet: MP3 download a e-shop. Jde nám v první řadě o hudbu a až pak o byznys. I když možnou spolupráci s nějakou firmou někdy v budoucnu nevylučuju. Nikdy už totiž radši neříkám nikdy.
> 3. Jak se cítíš jako sólový zpěvák? Necítím, ale někdo v kapele zpívat musí. Tady jsem to já…budete si na to muset zvyknout…já už si zvykám :-) Mimochodem v první sestavě TD (1987-1989) jsem byl  zpěvákem já. Jsou na to svědci, nahrávky a dokonce i fotky…:-)
> 4. Proč jsi na cover vybral právě Have a Cigar? Celá deska měla být původně výhradně autorská. Blbnutí o pauzách na zkouškách nás přivedlo k téhle skladbě a pak jsme si ji nahráli ve studiu (podobně jako Lennonovo Cold Turkey). Ve finále se povedla natolik, že se dostala i na desku. Je to skvělá „heavy-bluesová“ verze! Ve vztahu ke druhé otázce navíc vyznívá její text sarkasticky. Ať si to každý (kdo text zná) přebere.
> 5. Deska Overseas Pilots nabízí takové příjemné trochu garážově znějící retro, zníte podobně i naživo? Jasně – a ještě hůř! :-)  Ten „garážový“ syrový sound á la 70. léta je to, co celoživotně adoruju (Led Zeppelin, CCR, Neil Young). Dělal jsem to ale vždycky. Pokud to někdo nepochopil ze soundu Tiché dohody, jen ji špatně poslouchal (kašlete na Marionetu jako na singl, ale poslouchejte celý alba!). Naživo ze sebe ždímáme všechno, co v nás je. V triu ani nic jinýho dělat nemůžeš. Posluchači tvrděj, že to zní jako Motorhead. :-)

> díky za spolupráci!
>
Roman Jireš

PF 2008

Posted by dan022 at January 01, 2008 12:46am, 316 comments
Tak jsme tady už přesne rok! Vloni na Silvestra byl totiž spuštěn tento web. Sqelyyyy! Keep on Rockin in 2008! :-) Všem přejeme to nej.... Dan for 2Wings.

New Staff 2008

Posted by dan022 at December 24, 2007 6:45pm, 311 comments
Změny v kapele aneb První zkouška s Wendym.  Jak jsme již anoncovali v Óčku i v News, dochází s koncem roku k personální obměně v kapele. Na Mikulášovo místo nastupuje staronový bubeník z poslední sestavy TD (1996 dodnes) Wendy Šváb. Důvodem je Mikolášova vytíženost ve 100 Zvířatech a v Bůhví. Bohužel – je nám líto, ale that´s life! Díky moc, Mikuláši, za všechno a všechno nejlepší do novýho roku! Tak jsme tady zase my tři :-) První zkouška proběhla bezvadně (až na ztrátu mého pageru k autu – ještěže mám druhý :-) Wendy si věci pečlivě připravil, zahrálo se, dořešili se detaily a šlo se domů. Na svátky je Wendy v USA a od ledna pracujeme na novém materiálu. Koncerty budou na jaře a v létě. "Turistické" fotky z první zkoušky zde.

Překvapení na Óčku.

Posted by dan022 at December 06, 2007 10:57am, 104 comments
Inzerovaná upoutávka na náš rozhovor v Inboxu na Óčku slibovala překvapení. A opravdu: To ale bylo  překvapení!!! Ale ne proto, že se nám do studia živě dovolal Blanka, ale že vůbec nepustili náš klip. Tak to jsme teda po odvysílání byli opravdu docela dost překvapený...:-) To se jim teda fakt povedlo :-)))  Viz diskuze u minulého příspěvku.

TV Óčko – Inbox 5.12.2007 - 17:00

Posted by dan022 at November 28, 2007 9:28pm, 310 comments
Na mikuláše bez Mikuláše      
Takže „UF!!!“ – po téměř půlročním vyjednávání a odsouvání termínu jsme se konečně dostali do Inboxu na TV Óčko. Situace se ale samozřejmě trochu zdramatizovala, protože oproti původnímu termínu v pondělí 4.12., jsme šli nečekaně točit už včera – tedy o týden dřív – a to díky onemocnivší Haně Hegerové, kterou tímto zdravíme a přejeme jí brzké uzdravení.
Ležíme na matracích, a momentálně jsme převážně neškodní...           
Vzhledem k tomu, kapela momentálně prochází obdobím přípravy materiálu na novou desku a navíc obměňujeme obsazení - Miki je totiž totálně vytížen u 100 Zvířat a Bůhví, čili nestíhá a na jeho post nastupuje  - de facto od nového roku a nového CD Wendy Šváb (na fotce uprostřed), čili kmenový bubeník TD (a jsme tu už 3!), nebylo zrovna moc co vykřikovat o skvělých zítřcích a ani troubit pozvánky na nějaký mikulášský koncert. Zítra totiž teprve začneme zkoušet :-)
Natáčení bylo v pohodě, moderátorka Blanka příjemná a profesionální, to samý kameramani i produkce/režie i zvukař (natáčení viz fotogalerie). Během natáčení se kupodivu nestala žádná katastrofa, jen uvidíme, jaký klipy poběží za námi – na to měl poznámku i jeden kameraman, že by to mělo být adekvátní kapelám, alespoň stylově…no určitě tam za námi uvidíte sexy Rihannu :-) , což bylo asi to, co myslel, že ne…:-)
A to nemluvim o tom, jak by to asi vyznelo na pozadi pani Hegerové :-)
Na závěr pokecu nám jako mikulášské překvapení přepojili živý telefonický rozhovor s Blankou, z čehož vznikla jakási zdravice :-). Přiznám se, že mě to vůbec nepřekvapilo... navíc vztahy jsou dobrý, takže nebyl problém. Nevím, jestli to měl být špek, ale pokud ano, tak to nevyšlo. Při rozhovoru jsme se v začátku navíc museli tématu TD dotknout (i v souvislosti s Wendyho příchodem) a nechali jsme dokonce pustit jako ukázku klip „a Bůh se dívá“ z CD „untitled“.
Suma sumárum: natáčení fajn a všechno ok, tak teď už jen musíme počkat, jak to Štěpán sestříhá a jak to bude celý vypadat v TV. To se ale uvidí na Mikuláše. Škoda, že jsme se tam nedostali dřív, kdy byly aktuální koncerty a čerstvá deska, momentálně jsme trochu nechtěli vyzrazovat, na čem děláme.
Takže: kdo chce a má Óčko, koukněte na mikuláše v 5 odpoledne, jak to dopadlo:-)
A nakonec na místě vzniknuvší bojovej pokřik: VéVéVé-Vé-Dva-Cé-Zet!!! :-)

«  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34  »